Úvod>Klimatizace

Klimatizace

Poskytujeme kompletní servis v oblasti autoklimatizace. Montáž, plnění, čištění, detekce úniků, přetěsnění…Běžná údržba a oprava autoklimatizací – na počkání!

  • odsátí a recyklace starého chladiva ze systému klimatizace
  • tlakové zkoušky jednotlivých částí okruhu autoklimatizace
  • aplikace kontrastní UV látky pro odhalení netěsnosti okruhu autoklimatizace
  • detekce úniků chladiva metodou vodik - dusík uspěšnost 100% 
  • odstranění úniků ze systému autoklimatizace, kontrola těsnosti okruhu klimatizace
  • plnění okruhu speciálním olejem
  • plnění okruhu autoklimatizace chladivem R134a
  • dezinfekce vzduchových průduchů v autě. OZON 03 likvidující plísně a bakterie ve vzduchu i vodě. Covid-19 nemá proti ozonu šanci !
  • výměna kabinového (pylového) filtru
  • Výroba a opravy tlakových hadic, trubek 

V současné době je většina automobilů vybavena systémem klimatizace vnitřního prostoru. Tento prudký rozvoj sebou také přináší mnoho důležitých informací a poznatků, které je třeba znát pro to, aby nám klimatizační systém co nejlépe a nejdéle sloužil. I zde platí, že náležitá péče a údržba jsou naprostým základem pro kvalitní a dlouhodobou funkci systému autoklimatizace.

Minimálně jednou ročně je vhodné vyměnit kabinový filtr autoklimatizace a provést desinfekci výparníku i větracího systému, aby se předešlo množení bakterií a tvorbě nežádoucího zápachu z klimatizace.

Přibližně jednou za dva roky je dobré vyměnit i dehydrátor (filtr) v systému klimatizace.

Chcete čistější vzduch a lepší klima ve vašem autě? Pak je tu čištění a plnění autoklimatizace! Kontaktujte nás vyčištění a naplnění autoklimatizace!

Nabízíme kompletní servis autoklimatizace včetně testování případných závad a doplnění.

OZON - O3 

Proč se používá? Ozón má smrtící účinek na baktérie, viry, plísně, houby a všechny alergenní látky přítomné ve vzduchu. Smog vytvářeny auty zůstává přítomen ve vzduchu po dobu několika dnů a systém větrání vozidel absorbuje všechny tyto znečisťující látky, jejichž přítomnost v kabině vozidla je násobena (vzduchové filtry, hadice, potrubí, koberce, roztoči apod.), a vytvářejí tak trvalé nepříjemné zápachy a navíc mohou vyvolat kašel, rýmu nebo respirační onemocnění. Žádný jiný čistící prostředek nedokáže tyto látky odstranit, to dokáže pouze ozón! Sanace kabiny vozidla ozónem zaručuje kromě odstranění zápachů i skutečnou desinfekci od roztočů, baktérií a virů.

bK

Dezinfekce klimatizace ozonem 03

Jedná se o mikrobiologickou dezinfekci, která je velmi účinná nejen na systém klimatizace, ale zároveň dezinfikuje i celý interiér vozu. V kabině vytváří ozon, který vyčistí a odstraní zápach organického i neorganického původu. Ozon ničí bakterie, plísně, viry a ostatní organismy. Protože ozon nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý. Z dostupných možností se jedná o nejúčinnější způsob dezinfekce klimatizace a celého interiéru vozu.

Ozon jako dezinfekční prostředek

Ozon se vyznačuje velice silnými oxidačními a dezinfekčními schopnostmi. Pro své specifické vlastnosti se již mnoho let využívá k úpravě vody, bazénů, neutralizaci pachů, likvidaci bakterií, virů a plísní. Kromě toho proniká plynný ozon do všech koutů a skulin i do pórů materiálů. Jedná se o prověřený a bezpečný způsob dezinfekce nejen klimatizace, ale celého vozu. Doporučujeme provádět jednou ročně. Pro rodiny s dětmi a alergiky i dvakrát ročně.

Co způsobuje zápach z klimatizace?

Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku), protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla. Zápachu z klimatizace předejdete pravidelným čištěním a dezinfekcí.

Proč dezinfikovat klimatizaci?

Dezinfekce klimatizace ničí bakterie, plísně a odstraňuje zápach. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak zabránit nastálo, proto se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět každoročně. A to i v případě, že zápach necítíte. Ve chvíli, kdy ho už cítíte, bývají plísně i bakterie v klimatizaci vyloženě přemnožené. Problém růstu bakterií na výparnících je všeobecný a postihuje všechny používané klimatizační okruhy, nejen ty v automobilech. Dezinfekce klimatizace je nutná provádět i u nových vozidel.

Škodí nejen alergikům a dětem

Neudržovaná klimatizace je rájem pro plísně a bakterie, které způsobují nejen zápach, ale i zdravotní komplikace. A to nejen u alergiků a dětí, ale i zdravých jedinců. Zápach samotný se projevuje až v posledním stadiu hniloby, proto nečekejte a raději nechte klimatizaci vydezinfikovat preventivně.

Způsobuje kašel i pálení

Kašel, podráždění, bolest v krku, pálení očí, to všechno mohou být důsledky zanedbání údržby klimatizace. Toto pociťují hlavně osoby se zvýšenou citlivostí a děti, případně lidé s alergiemi. Nepodceňujte proto pravidelnou údržbu klimatizací.

Čištění klimatizace sprejem

U čištění klimatizace pěnou nebo sprejem je důležité aplikovat tuto látku co nejblíže k výparníku a následně pustit klimatizaci na maximum s vnitřní cirkulací. Pěna se zavádí přímo průduchy ventilace. Sprej se naopak postaví na podlahu vozu a nechá se působit. Účinek je pouze tam, kam sprej nebo pěna dostříkne, což nikdy není celý povrch výparníku, vzduchové cesty a celé kabiny vozidla. Proto se o spreji či pěně hovoří jako o doplňkovém čištění.

Kromě čištění a dezinfekce klimatizace, doporučujeme pravidelně měnit i kabinový filtr.

Proč měnit kabinový filtr?

Kabinový filtr zachycuje nečistoty, které proudí zvenku do kabiny. Vzduch, který ve voze dýcháte, jde vždy přes tento filtr. A to i když není klimatizace zapnutá. Obvykle bývá umístěn za kastlíkem spolujezdce nebo pod krytem stěračů. Výměnu doporučujeme provádět dle prostředí ve kterém jezdíte. Minimálně ovšem jednou ročně. Ve městech nebo v prašném prostředí i dvakrát do roka.

Uhlíkový kabinový filtr

Běžný kabinový filtr je profilovaná papírová vložka, která zachytí základní mechanické nečistoty. Výrazně účinnější a kvalitnější je uhlíkový kabinový filtr. Uhlíkový filtr pohlcuje mimo jiné i škodlivý zápach z motorů, tabákový dým, pach domácích zvířat, pyly a ostatní nečistoty.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací